Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Selamat Datang Kawan

Lirik Song Lyrics Liedertexte Letras Songtexte

Entela & Niku Zhula – Muza – Song Lyrics

Song Lyrics / Liedertexte / Letras / Songtexte Entela & Niku Zhula – Muza Lyrics Music: Entela Zhula Lyrics: Entela Zhula Dua të shkruaj, një këngë për çdo ndjenjë Çdo rrahje zemre, çdo lot që rrjedh dua ta shpreh Dua të shkruaj, gëzimin që ti sjell Dhe sa kohë do jemi bashkë veç music do ketë Tingujt do t’i gjej unë dhe nëpër shi Dhe kur dielli prapë të dalë...

Lirik Song Lyrics Liedertexte Letras Songtexte

Andi Tanko – Dielli vazhdon të më ngrohë – Song Lyrics

Song Lyrics / Liedertexte / Letras / Songtexte Andi Tanko – Dielli vazhdon të më ngrohë Lyrics Dielli vazhdon t’më ngrohë Edhe pse muzgu po afron Sytë e mi të lagur N’horizont rrinë e vështrojnë Një dritë nga lart ndriçon Shpresë e humbur nis vrapon Një shtegtar pa lajme Bashkë me erën më largon S’e kuptoj, ku po shkoj Ndjej frymëmarrjen time që me tuajën ndryshon Dhe vështroj që nga...

Lirik Song Lyrics Liedertexte Letras Songtexte

Jozefina Simoni – Një det të dy – Song Lyrics

Song Lyrics / Liedertexte / Letras / Songtexte Jozefina Simoni – Një det të dy Lyrics Kur ti shkon e nuk të shoh shpirti dritat fik Dhe vetmia më mbulon asgjë nuk përgjigjet Çdo gjë pushon, koha ndalon Vjen dielli mbi sy më ndizet Akujt e mbrëmjes shkrihen Dhe prapë sytë me ngjyra më vishen Më jep jetë, ti më bën të jetoj Unë sot me shpirt, të ty dorëzohem...

Lirik Song Lyrics Liedertexte Letras Songtexte

Revolt Klan – Dashurinë s’e gjejmë dot – Song Lyrics

Song Lyrics / Liedertexte / Letras / Songtexte Revolt Klan – Dashurinë s’e gjejmë dot Lyrics S’jam njësoj, s’je as ti Ndjejmë shumë pak, pak tani Si monedhë, jeta ngjan Dikush qesh, dikush qan Dhe sa çudi sa shpejt harrojmë Një fjalë e mirë asgjë s’kushton, jo… O Zot, ty do të lutem sot Pse sot dashurinë s’e gjejmë dot O Zot, të lutem ti na jep pak forcë Pak...

Lirik Song Lyrics Liedertexte Letras Songtexte

Rezarta Smaja & Klodian Kaçani – Dashuri në përjetësi – Song Lyrics

Song Lyrics / Liedertexte / Letras / Songtexte Rezarta Smaja & Klodian Kaçani – Dashuri në përjetësi Lyrics Ti je ndjenja për mua Jetoj fjalët që thua Ti fal netët e magjishme Ti, vetëm ti Derisa të jesh ti Ekzistenca vetë Do të dua unë, shpirt Gjer në pafundësi, je Thellë në shpirtin tim Ti je deti i trazuar Dallga çdo çast mbi mua Sa shpejt ëndrra ime zgjohet Kur...

Lirik Song Lyrics Liedertexte Letras Songtexte

Aslajdon Zaimaj – Merrmë që sot – Song Lyrics

Song Lyrics / Liedertexte / Letras / Songtexte Aslajdon Zaimaj – Merrmë që sot Lyrics Music: Briz Musaraj Lyrics: Gerald Xhari (Big Basta) Mallkimi yt më le në vend, dhe nuk po gjej daljen Pas teje zemrën e kam ***ë, por trupi prapë më djeg Mbi veten time s’kam asgjë, asgjë përveç teje Më jep frymëzim për të mos rënë në realitet Urreja mentalitetin, babai di veç një fjalë “Pasioni...

Lirik Song Lyrics Liedertexte Letras Songtexte

Egert Pano – Mos ik – Song Lyrics

Song Lyrics / Liedertexte / Letras / Songtexte Egert Pano – Mos ik Lyrics Është natë e vonë Jemi larg në një qytet Ç’thonë sytë ende Sot s’po di Në dy dhoma unë e ti Veç e veç në vetmi Yjet zbresin përmbi det Oh ç’mrekulli Celulari më zgjon Në këtë mesnatë Emri yt dhe një trokitje Dhe një trokitje në shpirt Nuk e di ç’lamë pa thënë Jo unë...

Lirik Song Lyrics Liedertexte Letras Songtexte

Kozma Dushi – Një kafe – Song Lyrics

Song Lyrics / Liedertexte / Letras / Songtexte Kozma Dushi – Një kafe Lyrics Ne kishim kohë që s’ishim parë Kujtimi i ndarjes kish kaluar Dhe dashurinë, puthjen e parë Mendova do ta kem harruar Në një rrugicë, në çast ndalova Kur ty të pashë duke kaluar Ashtu papritur e kuptova Sa shumë me ty kisha gabuar Se dashuritë Kthehen një ditë Në jetë Sa do desha të takoja Në...

Lirik Song Lyrics Liedertexte Letras Songtexte

Teuta Kurti – Në sytë e mi – Song Lyrics

Song Lyrics / Liedertexte / Letras / Songtexte Teuta Kurti – Në sytë e mi Lyrics Dua t’i flas sonte Botës veç për ty Asgjë s’vlen, asgjë s’mbetet Mbi një dashuri Endacake zemrat Në miliona sy Në eksprese trenash Zhurma pa muzikë Eja më merr Sytë e mi duan diell Të shoh, të ndjej Të rrish pranë meje Në valixhe ëndërrat Nuk janë më motiv Sa shumë buzë, eh sa...

Lirik Song Lyrics Liedertexte Letras Songtexte

Florent Abrashi – Të ndjek çdo hap – Song Lyrics

Song Lyrics / Liedertexte / Letras / Songtexte Florent Abrashi – Të ndjek çdo hap Lyrics Të vështroj Të humbas dhe veten e kërkoj, tek ty Të dëgjoj dhe ti nuk je aty, nuk të shoh Në qiellin tënd i humbur jam Dua të ndjek çdo hap Ti sikur një hije humbesh në diell Më ler të të prek këtë natë Asgjë s’mund të më mbajë larg Ëndërroj Afër je,...