Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Chord Gitar Alban Skenderaj Engjëll

Artis : Alban Skenderaj
Lagu : Engjëll

Verse 1 :
D
Me këmishën në një sup të zbuluar
A
Beli hollë porsa një rreth në dy duar
Bm F#m
dhe me sytë e buzëqeshur si gjithmonë
D
Gjunjët dalin nëpër xhinset e bardha
A
Era luan nëpër flokët e arta
Bm F#m
Dielli duket sikur veç mbi ty ndriçon

Pre Chorus :
G A
Dhe sa herë kalon nëpër qytet
F# Bm A
Si Kupid në zemër me shigjetë
G A
në mijra njerëz mua me godet

Chorus :
G A D A
Engjëll ndoshta tani më kupton
A D
Kur të them je një në një milion
D A
Kur të them se vjen njëherë në jetë
Em G
Se ti je mrekullia e tetë
D A
Kur të thoja me ty lërmë të vdes
Em Bm
Kur provoja të them mirëmëngjes
A G
Ëngjëll më beso
A G A
gjithmonë ke qënë ajo EN-GJELL

Baca  Chord Assemblage 23 - Salt The Earth - Kunci Gitar

Verse 2 :
D
Zëri jot i përcjell tingujt pranverës
A
Buza jote shuan etjen e verës
Bm F#m
Dora si një fllad i ëmbël ledhaton
D
Fjalët e tua horizont diturie
A
Zemra si një oqean çiltërsie
Bm F#m
Vetëm dashuri kudo ti rrezaton

Pre Chorus :
G A
Dhe sa herë kalon nëpër qytet
F# Bm A
Si Kupid në zemër me shigjetë
G A
në mijra njerëz mua me godet

Chorus :
G A D A
Engjëll ndoshta tani më kupton
A D
Kur të them je një në një milion
D A
Kur të them se vjen njëherë në jetë
Em G
Se ti je mrekullia e tetë
D A
Kur të thoja me ty lërmë të vdes
Em Bm
Kur provoja të them mirëmëngjes
A G
Ëngjëll më beso
A G A
gjithmonë ke qënë ajo EN-GJELL.

Baca  Chord Alexandra Savior - M.T.M.E. - Kunci Gitar

Disclaimer Chord Alban Skenderaj – Engjëll

Chord Gitar Kunci Gitar Kord Gitar

Free Source: Max Pixel

Lirik Lagu dan Kunci Gitar ini memiliki hak cipta / hak milik dari penyanyi, pencipta, pengarang, artis, band dan label musik yang bersangkutan. Seluruh media termasuk komposisi musik, lirik lagu dan kunci gitar yang terdapat di tulisan ini hanyalah untuk keperluan promosi, edukasi dan berbagi informasi. Silahkan download lagu original di aplikasi resmi seperti JOOX dan Spotify. Beli juga CD, DVD dan Nada Sambung Pribadi NSP asli dari artis tersebut untuk mendukung karya-karyanya.


amangudan

Salah satu tugas kita hidup adalah untuk membantu orang lain. Jika kita tidak bisa membantu orang lain, setidaknya kita tidak menyusahkan orang lain.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.